Mgr. Andrej Ďurta Mgr. Andrej Ďurta

Čo znamená byť FIT?

Už zo samotného názvu je jasné že toto slovíčko je úzko spojené so športom a pohybom ale aj napriek tomu v sebe skrýva oveľa viac. Samotný význam pochádza z troch anglických názvov F ako frequency, I ako intensity a T ako time. Samozrejme každé z nich má svoju mieru dôležitosti.


Existuje mnoho teórii a článkov, ktoré popisujú slovo FIT. Niektorí si pod ním hneď vybavia posilňovňu plnú železa, veľké nabušené svalstvo a hardcore tréning. Iný zase nekonečné behy, kardio alebo bicykel  či podaktorí dokonca zdravé potraviny a racionálne stravovanie. Každý má vo svojej predstave vlastne pravdu pretože pre každého z nás byť FIT znamená niečo iné. Máme svoje priority, obľúbené činnosti a vlastné ciele. Tým pádom sa nedá stanoviť jedna priama šablóna FIT – životného štýlu. Všetci si vytvárame svoje vlastné šablóny. Ďalej by som spomenul motiváciu, pozitívne myslenie, dobrú náladu a kvalitný spánok pretože to sú takisto dôležité faktory. V neposlednom rade je tu zdravie nášho tela od ktorého sa odvíja všetko ostatné. Takže by sa dalo povedať že FIT znamená akési uspokojenie všetkých našich potrieb. Keď sme spokojný sami sa cítime oveľa lepšie, sme pozitívne naladený a hlavne zdravý telom aj dušou. 


Jednoducho povedané keď budete robiť Vaše obľúbené aktivity s láskou , určitou intenzitou v pravidelnej frekvencii a v správnom čase máte nakročené k zdravšej a spokojnejšej verzii samého seba. Práve Váš pocit je najdôležitejší. A pre mňa práve toto znamená byť FIT. 

Používaním stránok prevádzkovaných na www.trainerspot.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Súhlasím